Підкажіть, будь ласка, чи можна за допомогою будь-яких препаратів прискорити настання місячних на кілька днів? Чи варто взагалі з цього приводу йти до лікаря?
Все залежить від того, який день циклу зараз. Якщо ближче до середини або до початку, можна з 10 — 14 дня приймати дюфастон по 1 таб 2 рази на день і припинити його приймати за 1-3 дні до бажаної Вами дати менструації. Якщо вже ближче до кінця, то за кілька днів він не подіє, і тоді можна застосувати більш жорсткі методи екстреної контрацепції: Постинор або 2 таблетки нон-овлон, а через 12 годин ще 2 таблетки.
Всі ці препарати гормональні, і їх застосування викликає гормональний зрив (втім, Ви цього і домагаєтеся, бажаючи збити свій цикл). Після викликаної таким чином менструації (особливо другим способом) потім можуть бути проблеми з нерегулярністю циклу і зачаттям. Крім того, до прийому гормональних препаратів, особливо у великих дозах існують протипоказання.
Тому для Вашого здоров’я безпечніше проконсультуватися з лікарем і не експериментувати з циклом.
Регулювати дату ментруаціі легко на тлі постійного прийому гормональних протизаплідних таблеток. При цьому яєчники тимчасово не працюють, організм живе в нав’язаному ззовні таблетками ритмі менструації. Т.к він все одно штучний, його легко можна міняти, наближати і віддаляти час настання менструації на свій розсуд. Все це можливо після обстеження, яке встановить, що Вам постійний прийом протизаплідних гормональних засобів не протипоказаний.
Малярні М.М.
у мене завжди менструальний цикл був 29-32 дня а останнім часом 14 дней.Подскажіте з чим це може бути пов’язано?
Менструальний цикл вважається від першого дня однієї менструації до першого дня наступної. Його нормальна довжина 21-35дней. Решта ситуації вимагають обстеження. Одноразові відхилення від норми — це можливі варіанти, вони можуть бути пов’язані зі стресом або ще якимись екстраординарними обставинами. Але в будь-якому випадку, а особливо якщо це повторюється, — треба обстежуватися. Якщо Ви плануєте звернутися до лікаря не відразу, бажано в цей час поізмерять базальну температуру: щодня, в один і той же час (7-8 год ранку), не встаючи з ліжка, в прямій кишці. Результати не обов’язково записувати у вигляді графіка, можна просто дату, день циклу і значення температури. Якщо Ви прийдете до лікаря з цими результатами, йому буде простіше знайти причину, а Вам не обов’язково треба буде здавати платні гормональні аналізи.
У мене нерегулярний цикл і на наступний цикл мені планується стимуляція клостільбегітом. Зараз мені призначили вітамінотерапію і ноотропіл. За результатами гормонів у мене низький рівень прогестерону і ЛГ. ФСГ в нормі, а естрадіол трохи нижче норми. Цей цикл затягнувся вже на 50 з гаком днів, і БТ низька. Чи треба мені переривати цикл Дюфастоном для подальшої стимуляції, або почекати природних місячних? Лікар моя поїхала, а інший, яка і радить дюфастон, я не довіряю.
«Чекати природних місячних» можна тільки до 45 днів, далі слід викликати менструацію, інакше можна отримати кровотеча. Дюфастон — хороший вибір. Клостілбегіт зазвичай застосовують для стимуляції овуляції, в разі коли інші методи виявилися або не ефективні, або не достатні. Для з’ясування причин порушення циклу, з моєї точки зору, необхідно дообстежити (визначити рівень тестостерону, ДГЕА, пролактину, гормонів щитовидної залози).
Королева А.Г.
Останнім часом менструальний період з незрозумілої причини став довгий (близько тижня) і дуже рясний. На скільки це ненормально і що могло послужити причиною? Що може допомогти в цьому випадку? Дітей ще немає.
Що могло послужити причиною — знаєте тільки Ви. Це могло бути переохолодження, нервове перенапруження, прийом якихось сильних ліків. Що значить останнім часом — коли? Сталося це різко або поступово кожна наступна менструація була все довшим і довшим? У будь-якому випадку, при порушенні менструального циклу потрібно повноцінно обстежитися: зробити УЗД на предмет пошуку міоми матки або поліпа ендометрію, досліджувати рівні гормонів, обстежитися з приводу інфекції (ендометрит — запалення слизової оболонки матки — теж може давати такі симптоми).
Кожного разу перед менструацією у мене з’являються хворобливі утворення на обличчі типу вузликів, знайомий лікар сказав що це прогестинові вугри. Розкажіть, що це таке і чи можна з цим боротися.
Вам слід звернутися до дерматолога. Якщо дійсно з’ясуватися, що шкірні прояви пов’язані з гормональним дисбалансом, то необхідна консультація ендокринолога для нормалізації гормонального статусу.
Королева А.Г.
Які гармонії виробляє організм жінки під час циклу, і як вони позначаються на її самопочутті та поведінці?
У першій половині циклу в організмі жінки переважають гормони естрогени. Це класичні жіночі статеві гормони, вони забезпечують в тому числі і хороше самопочуття, пам’ять, зосередженість. Їх рівень поступово зростає, під час овуляції виходу дозрілої яйцеклітини з яєчника — відбувається різкий викид декількох гормонів, у тому числі і естрогенів, який змінює поведінку, налаштовуючи організм на зачаття (т.к. після дозрівання у яйцеклітини є тільки 24 години для запліднення, після цього вона гине). Тому в цей час можливе підвищення активності, статевого бажання. Після овуляції організм готується до можливої вагітності, переважає гормон прогестерон (гормон вагітності), настає стан «псевдобеременности» спокій, сонливість, зменшення активності, деяке зниження концентрації уваги. Може трохи збільшуватися маса тіла, затримуватися рідина (набряки), нагрубают молочні залози. В кінці циклу, коли організм розуміє, що вагітність не настала, рівень всіх гормонів різко падає, і у відповідь на цей спад починається менструація. Менструація це «плач по загиблої яйцеклітини». Через дефіцит гормонів може підвищитися дратівливість, з’явитися безсоння, гнівливість, змінитися апетит. Можуть загострюватися наявні захворювання. З настанням менструації, як правило, все проходить, тому що знову починають утворюватися естрогени, і організм готується до нової овуляції. Вважається, що такі постійні коливання гормонів протягом циклу не прохдят нешкідливо для організму. Адже природа задумала жінку для вагітності, годування та пологів. І на зорі людства все було саме так. Відразу після початку менструацій кілька циклів проходили без овуляції, потім дівчина виходила заміж, протягом декількох циклів вагітніла (9 міс), потім 1,5-2 роки годувала грудьми (у цей час овуляція відбувається рідко), потім кілька циклів знову вагітність і так до кінця життя. За життя у жінки було 20-30 циклів. А у сучасної жінки 300-400. Це абсолютно не природна ситуація. Такі коливання гормонів є факторами ризику розвитку раку яєчників, молочної залози, ендометрія (слизової матки). Перепади настрою позначаються на стані нервової системи. Для виключення гормональних підйомів і спадів, створення тривалого стану «псевдобеременности», захисного для молочних залоз та інших органів жіночого організму, застосовую протизаплідні гормональні таблетки. Вони підтримують гормони на постійному низькому рівні і при тривалому використанні не тільки забезпечують 100% контрацепцію, але і захист від раку. Підбирати конкретний препарат повинен фахівець з урахуванням індивідуальних особливостей Вашого організму.
Після пологів дуже довго йдуть місячні. До пологів цикл 28-30 днів. Місячні 5 днів, безболісно і не дуже обільние.Роділа рік тому. Пологи в строк. Дитина була на повному грудному вскармліваніідо 4 місяців. Потім годувала вранці і ввечері, до 10 місяців. Місячні прийшли, коли дитині було 8. Дуже рясні і не меньше 10 днів. Але поки годувала грудьми 2 рази приходили в один і той же день. Після припинення годування стали починатися плюс, мінус 10 днів. І дуже довго йдуть. По трохи, по трохи днів 6-7, начебто вже закінчуватися повинні і тут потоп. Ще днів на 5-7. З згустками, але безболісно. Після пологів була у гінеколога. Все було в порядку за винятком маленької ерозії (вона була і до пологів). Найближчим часом буду припікати. Дуже переживаю з цього приводу! Може це перебудова організму ще не закінчилася? Через який час все повинно нормалізуватися? Або такі місячні після пологів все-таки не вважаються нормальними? Чи може це бути пов’язано з відсутністю статевого життя останній рік?
Необхідно зробити УЗД, бажано внутрівлагаліщнимі датчиком, на 5-7 день циклу, а потім за 1-2 дні до початку менструації. Менструація — це те, що Ви називаєте «потопом». А мізерні кров’янисті виділення за кілька днів до початку менструації підозрілі на наявність ендометриту (запального процесу матки). Не виключено, що після настільки сильною гормональної «струсу» як вагітність і пологи, гормональний статус порушився, і в слизової матки відбуваються патологічні процеси. Для відповіді на ці питання і підбору правильного лікування слід зробити УЗД (для виявлення стану матки), після отримання його результатів можуть знадобитися гормональні дослідження.
Королева А.Г.
Мені 20 років. У мене достатньо регулярний менструальний цикл, але в останній місяць менструація почалася як мінімум на тиждень раніше, потім припинилася … і почалася знову … потім припинилася … і ось знову почалося якесь кровотеча (через 1, 5 тижнів після останнього), а за 3 дні до кровотечі я звалилася з температурою і нічого не могла їсти: як тільки з’їм що-небудь — починає нудити або навіть рвет.Не підкажете, що це таке може бути?
Можливо у Вас має місце порушення менструального циклу. Рекомендуємо Вам звернутися до лікаря-гінеколога для уточнення причин Вашого стану.
Менструації зі згустками крові, часто з дуже великими, чому так буває на думку лікарів даного сервера. Так як у лікарів-гінекологів, у яких я була, немає відповіді, на моє запитання. Огляд і УЗД патології не виявив. аналізи в нормі. Якого захворювання це клініка? Місячні по 3-4 дні, через 28 днів, цикл стабільний. Заранее спасибо.
на жаль, Ви не вказали які саме аналізи в нормі і що зазначено в результатах УЗД. Бажано зробити УЗД за 1 — 2 дні до менструації і на 6 — 7 день менструального циклу. Бажано здати коагулограму (аналіз системи згортання). У Вашій ситуації добре було б зробити біопсію ендометрію. Це дозволить з’ясувати ситуацію.
Королева А.Г.
Скажіть, будь ласка, з якого дня менструації можна відвідувати басейн? У мене місячні проходять за 7-8 днів, причому на 5-6 день з’являються мажучі виділення, але кровотечі практично вже немає. Може, для безпеки в останні дні користуватися тампоном? Самопочуття протягом усієї менструації хороше, болів і дискомфорту не відчуваю. Вода в басейні тепла, 28-30 град.
Ви цілком можете використовувати в якості гігієнічних засобів тампони.
Королева А.Г..
Підкажіть, будь ласка. У мене була діагностована маленька ектопія на шийці (проводилася кольпоскопія). Лікування проводилося солковагин. Результати через півроку хороші: відсутність запалення в піхві (3 роки тому лікувала хламідіоз), відсутність ерозії. Але мене турбують мажучі кров’янисті виділення, які виникають за 3-4 дні до місячних. Болей в ці 4 дні ніяких не спостерігається, місячні досить регулярні. Під час місячних бувають болі на 3-4 день, триваючі пару годин. Лікар сказав, що виділення пов’язані з надлишком гормонів і не пропонував додаткового обстеження. Протягом півроку я охоронялася Діані-35. Під час прийому ніяких дивних виділень не було, спостерігалося, періодичне погіршення самопочуття (слабкість, нудота). Після закінчення прийому місячні були в термін, але на третій місяць знову почалися слабкі кров’янисті виділення за 4 дні до місячних. Зараз ми з чоловіком плануємо дитину, але я не знаю чи не свідчать мої симптоми про гормональних відхиленнях. Чи варто мені звернеться до лікаря для додаткового обстеження і на яких дослідження і аналізах наполягати?
Природно ставити діагноз на відстані, володіючи лише тими даними, що Ви привели складно. Але подібні симптоми, а саме мізерні кров’янисті виділення напередодні менструації найчастіше є проявом ендометріозу — захворювання, що характеризується поширенням тканини схожої по будові з ендометрієм (слизовою оболонкою матки) в товщу м’яза матки і / або інші органи, або ендометриту — запалення матки. Якщо у вас не було внутрішньоматкових втручань (аборт, вишкрібання порожнини матки), то, швидше за все ендометрит виключений. Вагітність є лікуванням для ендометріозу. Однак дане захворювання розвивається при дефіциті гормону жовтого тіла (прогестерону). Перед тим як планувати вагітність слід обстежитися. Здати мазки на інфекції що передаються статевим шляхом і ускладнюють перебіг вагітності (хламідії, гонорея, трихомоніаз, герпес, цитомегаловірус, вірус папіломи людини), визначити рівень антитіл до краснухи та токсоплазмозу, вилікувати зуби, обстежитися у терапевта, і звичайно визначити рівень гормонів в крові, особливо прогестерону (здають на 20 — 24 день від початку менструації), естрадіолу (на 8 — 10 день), тестостерону, ТТГ, Т3, Т4.
Королева А.Г.
проблема така: на 16 день циклу починається різкий біль шлунково-кишкового тракту, супроводжується головним болем, нудотою і рвотой.Что робити?
Можливо, це прояв передменструального синдрому, можливо подібні симптоми виникають при овуляції. Однак для початку варто звернутися до гастроентеролога для виключення патології шлунково-кишкового тракту.
Королева А.Г.
Мені 24 роки. Взимку лікарі обнаружелі інфекційне захворювання. Пройшла 3-х місячний курс лікування. Брала Трихопол, Флогіл (в свічках) і т.п. На початку травня пройшла повторне обстеження, після чого інфекції не обнаружелі. Наступні цикли удленілся до 37 днів і до того ж менструація протікає не як зазвичай 5-7 днів, а вже (на даний момент) 11 днів і я думаю, що це не межа. Не могли б Ви сказати що могло викликати такі відхилення і на скільки це небезпечно!
На жаль, Ви не написали, від якої інфекції Вас лікували. Порушення циклу пов’язано, мабуть, з пошкодженням ендометрія (слизової оболонки матки), яке може бути наслідком інфекційного процесу або гормональних порушень. Оскільки тривалий кровотеча може привести анемії і інших несприятливих наслідків, Вам необхідно терміново звернутися до лікаря для обстеження і лікування.
Королева А.Г.
що таке поліменорея і передменструальний синдром
Поліменорея — це рясна менструація. Передменструальний синдром — це комплекс симптомів, що виникають напередодні та в перші дні менструації. Ось основні з них: нагрубання і болючість молочних залоз, набряки, здуття живота, головний біль, дратівливість, плаксивість.
Королева А.Г.
Перед місячними в мене трапляються запори на 2-4 дні і підвищена кількість позивів до сечовипускання (у звичайні дні також ненормальне кількість позовів, так і не визначене чому лікарями). По приходу місячних відбувається обов’язкове випорожнення шлунка, тоді живіт перестає боліти. Між місячними виділення іноді рясні, іноді взагалі їх немає. Скажіть, будь ласка, що означають часті позиви до сечовипускання і запори? Чим це небезпечно? (Статевим життям не жила).
Вашої інформації недостатньо для постановки діагнозу і конкретних рекомендацій, однак зробити деякі припущення і дати пораду можна. Запори можуть бути проявом передменструального синдрому, однак причиною може бути і дисбактеріоз кишечника, і інші захворювання травного тракту. Тому необхідно, перш за все, проконсультуватися у лікаря-гастроентеролога для виключення захворювань шлунково-кишкового тракту. Оскільки Ви відзначаєте порушення сечовипускання незалежно від менструального циклу, то треба виключити захворювання сечостатевої системи. Сечовипускання в нормі повинно відбуватися через 3-4 години. Прискорене мочеіпусканіе може бути наслідком захворювання сечового міхура і уретри, або порушенням функції нирок. При ісклченіі патології сечостатевої системи, слід обратітьсся до ендокринолога, для виключення такого захворювання як нецукровий діабет.
Королева А.Г.
Моїй доньці 16 років. Менстр. цикл почався в 15 років. Хронічних захворювань немає. Але менструація йде не регулярно, раз на 3-6 місяців. Ми були в гінеколога, сказали до 18 років, лікування на призначають. Чи так це? Порадьте куди краще звернутися? Чи є лікування травами?
Становлення менструального циклу протягом 2 років від початку першої менструації є нормою, за умови, що у дівчинки не виявлено патології. Для більш ретельного обстеження